پهپادهای کشاورزی و سمپاش

مزایای استفاده از پهپادها در زمین کشاورزی

مزایای استفاده از پهپادهای کشاورزی در زمین

مزایای استفاده از پهپادهای کشاورزی در زمین کم نیست. در اصل آنقدر زیاد است که کشاورزان را به سمت خرید پهپادهای سمپاش و کشاورزی سوق می دهد. کشاورز با خرید یک پهپاد یک سرمایه گذاری مادام العمر انجام می دهد که هم به نفع خودش است و هم به نفع زمین کشاورزی.

پهپادهای کشاورزی امروزه توانسته اند جایگاه خود را در صنعت کشاورزی پیدا کنند.

جالب است بدانید روز به روز استفاده از پهپادهای کشاورزی در کشور عزیزمان ایران هم در حال رونق بسیاری است.

امروزه از پهپادهای کشاورزی و پهپادهای سمپاش به عنوان یک امر ضروری و مهم در صنعت کشاورزی یاد می شود.

در این مقاله می خواهیم چند مزیت استفاده از پهپادهای سمپاش و کشاورزی را برایتان بازگو کنیم.

پهپاد-کشاورزی-آسکو

افزایش بهره وری

یکی از مزایای استفاده از پهپادهای کشاورزی در زمین، توانایی آنها در برآوردن نیازهای رو به رشد جمعیت است. پهپادهای کشاورزی با ایجاد تصاویر زنده از زمین های کشاورزی به کشاورزان کمک شایانی می کنند.

تصاویر ماهواره ای، پیچیده ترین راه برای نظارت بر محصولات زراعی تا به امروز هستند. با این حال تصاویر ماهواره ای از کیفیت خوبی برخوردار نبوده و همچنین در بهترین حالت در طول روز فقط یکبار آپدیت می شوند و شما فقط یک عکس بی کیفیت از زمین خود خواهید داشت که این امر مورد پسند کشاورزان نمی باشد.

اما پهپادهای کشاورزی می توانند هر تعداد تصاویری که لازم دارید، به صورت زنده و همچنین با کیفیت بسیار بهتر به شما تحویل دهند.

با وجود موانع زیاد و سختی هایی که در راه نظارت دقیق محصولات، خصوصا در زمین های هکتار بالا وجود دارد، پهپادها توانسته اند حرف حسابی در این زمینه داشته باشند.

بدست آوردن تصاویر زنده و دقیق جهت نظارت هرچه بهتر زمین زراعی، یکی از مواردی است که کشاورزان را به سمت خرید پهپاد کشاورزی سوق می دهد.

پهپادهای کشاورزی به کاهش آلودگی کمک می کند

پاشش ناهماهنگ سموم کشاورزی بر محصولات می تواند خطرات جبران ناپذیری برای انسان ها پیش بیاورد. اما در سمپاشی با پهپادها اینگونه نیست. شما با یکبار اسکن زمین زراعی خود توسط یک پهپاد کشاورزی می توانید به همه نقاط مختلف زمین خود به طور یکسان و مساوری سم پاشی کنید. در اینجا پهپاد کشاورزی دو کمک بزرگ به کشاورز می کند؛ 1- پاشش مساوی و کم خطر سم و آفت کش 2- بدلیل سرعت بالای پهپاد در مصرف سم و آفت کش، بسیار صرفه جویی خواهد شد

هزینه های اجرایی کمتر

پهپاد-سمپاش

پهپادهای کشاورزی می توانند با یکبار اسکن از کل زمین تصاویری بیشتر و یهتری از تصاویر ماهواره ای به کشاورز ارائه دهند. در مقابل هزینه ی تصاویر ماهواره ای بسیار بالاست و اصلا مقرون به صرفه نیست. پهپادهای کشاورزی به کشاورزان از ماهواره ها کمک بیشتری می کنند چون به کشاورزان این امکان را می دهند که دقیق تر و با هزینه کمتری زمین خود را تحت نظارت داشته باشند.

پهپادهای کشاورزی فرصت های شغلی جدیدی ایجاد کردند

فروشگاه-پهپاد-کشاورزی-آسکو

پهپادها توانسته اند فرصت های شغلی جدیدی برای نیروی کار جوان ایجاد کنند. از مهندسان کامپیوتر گرفته تا اپراتوری هواپیماهای بدون سرنشین، همگی مشاغلی هستند که پهپادهای کشاورزی در جامعه شهری و حتی روستایی ایجاد کرده اند. کشاورزی یکی از مشاغل اصلی روستاییان عزیز ایران است. بنابراین پهپادها می توانند فرصت شغلی متفاوتی برای روستاییان ایجاد کنند.

کمک در بهبود عملکرد کشاورزان در تغییرات اقلیمی

مزیت-پهپاد-کشاورزی

کشاورزان به طور گسترده تحت تأثیر تغییرات آب و هوایی قرار می گیرند – این امر موانع زیادی در بهره وری آنها ایجاد می کند. برای غلبه بر موانع تغییرات اقلیمی کشاورزان همواره به دنبال راه هایی جهت افزایش بهره وری خود هستند. به عنوان مثال؛ آبیاری، یکی از بحرانی ترین نگرانی های کشاورزان در زمان خشکسالی است. پهپادهای مجهز به حسگرهای مناسب، می توانند به کشاورزان اطلاع دهند که کدام بخش از مزارع آن ها به آب بیشتری نیاز دارد و کدام بخش به آب کمتری و یا اصلا به آب نیاز ندارد. در این حالت کشاورز می تواند با هوشمندانه استفاده کردن منابع آب خود، به بهبود عملکرد زمین خود کمک کند.

اگر از این مقاله خوشتان آمد می توانند مقاله ی مزایا و معایب تکنولوژی در صنعت کشاورزی را هم بخوانید و لذت ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *